Paralimpia 2016 – A magyarok teljes programja időrendben

A szerdán kezdődő riói paralimpián 43 magyar versenyző indul, 12 sportágban.

A magyar indulók programja (zárójelben a helyi idő):

szeptember 7., szerda:
———————–
ünnepélyes megnyitó 23.15 (18.15)

  szeptember 8., csütörtök:
—————————
ASZTALITENISZ:
Csonka András     (S8-as kategória) egyéni, selejtező 14.00 (9.00)
Zborai Gyula    (S8) egyéni,    selejtező 14.00 (9.00)
Arlóy Zsófia    (S8) egyéni, selejtező 14.40 (9.40)
Berecki Dezső     (S9) egyéni, selejtező 15.20 (12.20)
Major Endre (S1)    egyéni, selejtező     21.00 (16.00)
Csonka András     (S8) egyéni, selejtező 0.20 (19.20)
Zborai Gyula    (S8) egyéni, selejtező 0.20 (19.20)
Arlóy Zsófia    (S8) egyéni, selejtező 1.40 (20.40)

ÚSZÁS:
Illés Fanni (S6) 100 m hát, időelőfutam 14.38 (9.38)
Kézdi Réka (S5) 200 m gyors, időelőfutam 16.36 (11.36)
Illés Fanni (S6) 100 m hát, döntő 22.37 (17.37)
Kézdi Réka (S5) 200 m gyors, döntő    1.18 (20.18)

KERÉKPÁR:
Butu Arnold Csaba (B2) üldözéses verseny, selejtező 16.57 (11.57)
Butu Arnold Csaba (B2) üldözéses verseny, döntő    22.38 (17.38)

ERŐEMELÉS:
Tunkel Nándor     49 kg, döntő 18.00 (13.00)

szeptember 9., péntek:
—————————
EVEZÉS
Lőrincz Krisztina (AS) selejtező 13.30 (8.30)

ASZTALITENISZ
Berecki Dezső     (S9), egyéni, selejtező 14.00 (9.00)
Major Endre (S1), egyéni, selejtező 17.20 (12.20)
Pálos Péter (S11), egyéni, selejtező 21.00 (16.00)
Arlóy Zsófia    (S8), egyéni, selejtező 23.00 (18.00)
Major Endre (S1), egyéni, selejtező 0.00 (19.00)
Csonka András     (S8) egyéni, selejtező 0.20 (19.20)
Zborai Gyula    (S8), egyéni, selejtező 0.20 (19.20)

SPORTLÖVÉSZET
Dávid Krisztina (P2) légpisztoly 10 m, selejtező 14.30 (9.30)
Dávid Krisztina (P2) légpisztoly 10 m, döntő 16.45 (11.45)
Gurisatti Gyula (P1) légpisztoly 10 m, selejtező 17.15 (12.15)
Gurisatti Gyula (P1) légpisztoly 10 m, döntő 19.30 (14.30)

ÚSZÁS
Adámi Zsanett     (S2), 100 m hát, időelőfutam    14.45 (9.45)
Konkoly Zsófia (S9), 400 m gyors, időelőfutam 16.01 (11.01)
Adámi Zsanett (S2), 100 m hát, döntő 22.50 (17.50)
Konkoly Zsófia (S9), 400 m gyors, döntő 0.29 (19.29)

CSEGÁNCS
Burányi Flóra 57 kg, selejtező 15.00 (10.00)
Burányi Flóra 57 kg, bronzmeccsek, döntő 20.30 (15.30)

KEREKESSZÉKES TENISZ
Németh Roland, egyéni, selejtező, 1. kör 16.00 (11.00)

ERŐEMELÉS
Sztanó György 54 kg, döntő 18.00 (13.00)

szeptember 10., szombat
—————————
EVEZÉS
Lőrincz Krisztina (AS), vigaszág 13.30 (8.30)

ASZTALITENISZ
Berecki Dezső     (S9) egyéni, selejtező 14.00 (9.00)
Pálos Péter (S11) egyéni, selejtező 18.00 (13.00)
Csonka András (S8) egyéni, selejtező 21.00 (16.00)
Zborai Gyula    (S8)    egyéni, selejtező     21.00 (16.00)
Berecki Dezső     (S9) egyéni,    selejtező 21.45 (16.45)
Pálos Péter (S11)    egyéni, negyeddöntő 0.00 (19.00)
Berecki Dezső     (S9) egyéni,    negyeddöntő 0.45 (19.45)
Csonka András (S8) egyéni,    negyeddöntő 1.30 (20.30)
Zborai Gyula    (S8)    egyéni,    negyeddöntő 1.30 (20.30)

ERŐEMELÉS
Mezei Katalin (50 kg), döntő 15.00 (10.00)

CSELGÁNCS
Szabó Nikolett, 70 kg, selejtező 15.00 (10.00)
Szabó Nikolett, 70 kg, bronzmeccsek, döntő 20.30 (15.30)

TRIATLON
Boronkay Péter (PT4), egyéni, döntő 15.00 (10.00)

ÚSZÁS
Kézdi Réka (S5) 50 m pillangó, időelőfutam 15.05 (10.05)
Engelhardt Katalin (S5) 50 m pillangó, időelőfutam 15.05 (10.05)
Pap Bianka (S10) 100 m hát, időelőfutam 16.00 (11.00)
Kézdi Réka (S5) 50 m pillangó,    döntő 23.03 (18.03)
Engelhardt Katalin (S5) 50 m pillangó, döntő 23.03 (18.03)
Pap Bianka (S10) 100 m hát, döntő 0.38 (19.38)

szeptember 11., vasárnap:
—————————
EVEZÉS
Lőrincz Krisztina (AS) B döntő 13.30 (8.30)
Lőrincz Krisztina    (AS) A döntő    14.50 (9.50)

SPORTLÖVÉSZET
Gurisatti Gyula (P3) pisztoly 25 m, selejtező 14.15 (9.15)
Gurisatti Gyula (P3) pisztoly 25 m, döntő 18.00 (13.00)

ÚSZÁS
Illés Fanni (S5)    100 m mell, időelőfutam 14.39 (9.39)
Ráczkó Gitta    (S5)    100 m mell, időelőfutam 14.39 (9.39)
Sors Tamás (S9)    200 m vegyes, időelőfutam     14.49 (9.49)
Tóth Tamás (S9)    200 m vegyes, időelőfutam     14.49 (9.49)
Konkoly Zsófia (S9) 200 m vegyes, időelőfutam 14.59 (9.59)
Pap Bianka (S10)     200 m vegyes, időelőfutam    15.57 (10.57)
Engelhardt Katalin (S4) 100 m mell, időelőfutam    16.26 (11.26)
Illés Fanni (    S5)    100 m mell, döntő     22.37 (17.37)
Ráczkó Gitta    (S5)    100 m mell, döntő 22.37 (17.37)
Konkoly Zsófia (S9) 200 m vegyes, döntő 22.53 (17.53)
Sors Tamás (S9) 200 m vegyes, döntő 23.47 (18.47)
Tóth Tamás (S9) 200 m vegyes, döntő 23.47 (18.47)
Pap Bianka (S10)    200 m vegyes,     döntő 0.11 (19.11)
Engelhardt Katalin (S4) 100 m mell, döntő 1.13 (20.13)

ASZTALITENISZ
Arlóy Zsófia    (S8) egyéni, elődöntő    15.57 (10.57)
Berecki Dezső     (S9) egyéni,     elődöntő    16.45 (11.45)
Major Endre (S1)    egyéni,    elődöntő    17.30 (12.30)
Pálos Péter (S11)    egyéni,    elődöntő    17.30 (12.30)
Csonka András     (S8)    egyéni,    elődöntő    18.15 (13.15)
Zborai Gyula    (S8)     egyéni,    elődöntő     18.15 (13.15)
Berecki Dezső     (S9) egyéni, döntő    1.15 (20.15)

KEREKESSZÉKES TENISZ
Németh Roland, egyéni, selejtező, 2. kör 16.00 (11.00)

szeptember 12., hétfő:
—————————
KEREKESSZÉKES VÍVÁS
Osváth Richárd (A) kard, tábla 15.30 (10.30)
Osváth Richárd (A) kard, negyeddöntő 17.25 (12.25)
Osváth Richárd (A) kard, elődöntő 19.40 (14.40)
Osváth Richárd (A) kard, bronzmérkőzés 20.30 (15.30)
Osváth Richárd (A) kard, döntő 21.20 (16.20)

ÚSZÁS
Pap Bianka (S10) 100 m pillangó, időelőfutam 15.49 (10.49)
Sors Tamás (S9) 100 m gyors, időelőfutam 15.56 (10.56)
Tóth Tamás (S9)    100 m gyors, időelőfutam 15.56 (10.56)
Illés Fanni (S6)    200 m vegyes, időelőfutam    16.21 (11.21)
Kézdi Réka (S5)    50 m gyors, időelőfutam 16.52 (11.52)
Engelhardt Katalin (S5) 50 m gyors, időelőfutam    16.52 (11.52)
Pap Bianka (S10)    100 m pillangó, döntő 23.47 (18.47)
Sors Tamás (S9)    100 m gyors,    döntő 0.10 (19.10)
Tóth Tamás (S9)    100 m gyors,    döntő 0.10 (19.10)
Illés Fanni (S6)    200 m vegyes,    döntő 0.48 (19.48)
Kézdi Réka (S5)    50 m gyors,    döntő 1.48 (20.48)
Engelhardt Katalin (S5) 50 m gyors, döntő 1.48 (20.48)

KEREKESSZÉKES TENISZ
Németh Roland, egyéni, selejtező, 3. kör 16.00 (11.00)

ASZTALITENISZ
Arlóy Zsófia    (S8) egyéni, döntő 17.45 (12.45)

ATLÉTIKA
Csontos Piroska (T20) 400 m, időelőfutam 22.50 (17.50)
Biacsi Ilona    (T20) 400 m, időelőfutam 22.50 (17.50)
Keresztesi Erika    (T20) 400 m, időelőfutam 22.50 (17.50)

szeptember 13., kedd:
—————————
KEREKESSZÉKES VÍVÁS
Krajnyák Zsuzsanna (A) párbajtőr, tábla 14.00 (9.00)
Veres Amarilla  (A) párbajtőr, tábla 14.00 (9.00)
Dani Gyöngyi    (B)    párbajtőr, tábla 14.00 (9.00)
Mató Gyula  (A) párbajtőr, tábla 14.00 (9.00)
Mató Gyula (A)     párbajtőr, negyeddöntő 16.25 (11.25)
Krajnyák Zsuzsanna (A) párbajtőr, negyeddöntő 17.00 (12.00)
Veres Amarilla (A) párbajtőr, negyeddöntő 17.00 (12.00)
Dani Gyöngyi    (B) párbajtőr, negyeddöntő 17.00 (12.00)
Dani Gyöngyi    (B) párbajtőr, elődöntő 19.00 (14.00)
Krajnyák Zsuzsanna (A), párbajtőr, elődöntő 19.30 (14.30)
Veres Amarilla (A) párbajtőr, elődöntő 19.30 (14.30)
Mató Gyula     (A) párbajtőr, elődöntő 19.30 (14.30)
Dani Gyöngyi (B) párbajtőr    , bronzmérkőzés 20.00 (15.00)
Krajnyák Zsuzsanna (A) párbajtőr, bronzmérkőzés 20.30 (15.30)
Veres Amarilla (A) párbajtőr, bronzmérkőzés 20.30 (15.30)
Mató Gyula (A) párbajtőr, bronzmérkőzés 20.30 (15.30)
Dani Gyöngyi    (B)    párbajtőr, döntő 21.00 (16.00)
Krajnyák Zsuzsanna (A) párbajtőr, döntő 21.30 (16.30)
Veres Amarilla (A) párbajtőr, döntő 21.30 (16.30)
Mató Gyula(A) párbajtőr, döntő 22.47 (17.47)

ÚSZÁS
Illés Fanni (S6) 400 m gyors, időelőfutam    14.46 (9.46)
Ráczkó Gitta    (S7)    200 m vegyes, időelőfutam    15.14 (10.14)
Tóth Tamás (S9)50 m gyors, időelőfutam    16.23 (11.23)
Sors Tamás    (S9)    50 m gyors, időelőfutam    16.23 (11.23)
Konkoly Zsófia (S9)50 m gyors, időelőfutam 16.29 (11.29)
Illés Fanni    (S6)    400 m gyors,    döntő 22.41 (    17.41)
Ráczkó Gitta    (S7)    200 m vegyes,    döntő 23.01 (    18.01)
Tóth Tamás (S9)50 m gyors,    döntő 0.49 (19.49)
Sors Tamás (S9) 50 m gyors    , döntő    0.49 (19.49)
Konkoly Zsófia (S9) 50 m gyors, döntő 0.55 (19.55)

ASZTALITENISZ
Csonka András (S8) egyéni, döntő 15.45 (10.45)
Zborai Gyula    (S8) egyéni, döntő 15.45 (10.45)
Major Endre (S1)    egyéni, döntő 17.30 (12.30)

KEREKESSZÉKES TENISZ
Németh Roland, egyéni, negyeddöntő 17.00 (12.00)

ATLÉTIKA
Csontos Piroska (T20) 400 m, döntő 22.46 (17.46)
Biacsi Ilona    (T20) 400 m, döntő 22.46 (17.46)
Keresztesi Erika    (T20) 400 m, döntő 22.46 (17.46)

szeptember 14., szerda:
—————————
KEREKESSZÉKES VÍVÁS
Krajnyák Zsuzsanna (A) tőr, tábla 14.00 (9.00)
Hajmási Éva    (A) tőr, tábla 14.00 (9.00)
Dani Gyöngyi    (B) tőr, tábla 14.00 (9.00)
Osváth Richárd (A) tőr, tábla 14.00 (9.00)
Krajnyák Zsuzsanna(A) tőr, negyeddöntő    16.25 (11.25)
Hajmási Éva (A) tőr, negyeddöntő    16.25 (11.25)
Dani Gyöngyi (B) tőr, negyeddöntő    16.25 (11.25)
Osváth Richárd (A) tőr, negyeddöntő 17.00 (12.00)
Dani Gyöngyi    (B)     tőr, elődöntő 19.00 (14.00)
Osváth Richárd (A)     tőr, elődöntő 19.00 (14.00)
Krajnyák Zsuzsanna (A)     tőr, elődöntő 19.30 (14.30)
Hajmási Éva    (A)     tőr, elődöntő 19.30 (14.30)
Dani Gyöngyi    (B)    tőr, bronzmérkőzés 20.00 (15.00)
Krajnyák Zsuzsanna (A) tőr,     bronzmérkőzés 20.30 (15.30)
Hajmási Éva    (A) tőr, bronzmérkőzés 20.30 (15.30)
Osváth Richárd (A) tőr, bronzmérkőzés 20.30 (15.30)
Dani Gyöngyi    (B)    tőr, döntő 21.00 (16.00)
Krajnyák Zsuzsanna (A) tőr, döntő 21.30 (16.30)
Hajmási Éva (A) tőr, döntő 21.30 (16.30)
Osváth Richárd (A) tőr, döntő 22.47 (17.47)

PARAKAJAK
Váczi Anita (KL1) 200 m, előfutam 14.00 (9.00)
Suba Róbert    (KL1) 200 m, előfutam    14.10 (9.10)
Varga Katalin     (KL2) 200 m, előfutam 14.20 (9.20)
Rozbora András (KL2) 200 m    , előfutam 14.30 (9.30)
Váczi Anita    (KL1) 200 m,    középfutam 15.15 (10.15)
Suba Róbert    (KL1) 200 m, középfutam 15.22 (10.22)
Varga Katalin     (KL2) 200 m, középfutam 15.29 (10.29)
Rozbora András (KL2) 200 m, középfutam 15.36 (10.36)

ÚSZÁS
Adámi Zsanett (S3) 50 m mell, időelőfutam 16.26 (11.26)
Adámi Zsanett (S3) 50 m mell, döntő 0.35 (19.35)

ASZTALITENISZ
Csonka András-Zborai Gyula (TM6-8) páros, 1. forduló 16.30 (11.30)

KEREKESSZÉKES TENISZ
Németh Roland, egyéni, elődöntő 17.00 (12.00)

SPORTLÖVÉSZET
Gurisatti Gyula (P4) pisztoly 50 m vegyes, selejtező     17.00 (12.00)
Dávid Krisztina (P4) pisztoly 50 m vegyes, selejtező 17.00 (12.00)
Gurisatti Gyula    (P4)    pisztoly 50 m vegyes,    döntő 19.45 (14.45)
Dávid Krisztina    (P4) pisztoly 50 m vegyes, döntő 19.45 (14.45)

KERÉKPÁR
Butu Arnold Csaba    (B2) országúti kerékpár, döntő 18.30 (13.30)

ERŐEMELÉS
Sas Sándor (+107kg), döntő 21.00 (16.00)

szeptember 15., csütörtök:
—————————
KEREKESSZÉKES VÍVÁS
Párbajtőr csapat női (Krajnyák, Dani, Hajmási), első kör 13.30 (8.30), második kör 15.00 (10.00), harmadik kör 16.30 (11.30), az 5-6. helyért 19.00 (14.00), bronzmérkőzés 22.25 (17.25), döntő     0.15 (19.15)

PARAKAJAK
Váczi Anita (KL1)    200 m    döntő 14.00 (    9.00)
Suba Róbert (KL1)    200 m    döntő 14.08 (    9.08)
Varga Katalin     (KL2) 200 m    döntő 14.16 (    9.16)
Rozbora András (KL2) 200 m    döntő 14.34 (    9.34)

ÚSZÁS
Sors Tamás (S9) 100 m pillangó, időelőfutam 14.30 (9.30)
Konkoly Zsófia    (S9) 100 m pillangó, időelőfutam 14.36 (9.36)
Pap Bianka (S10) 400 m gyors, időelőfutam 15.14 (10.14)
Adámi Zsanett (S2) 50 m hát, időelőfutam 16.30 (11.30)
Sors Tamás (S9) 100 m pillangó, döntő 22.30 (17.30)
Konkoly Zsófia (S9) 100 m pillangó, döntő 22.40 (17.40)
Pap Bianka (S10) 400 m gyors, döntő 23.33 (18.33)
Adámi Zsanett     (S2) 50 m hát, döntő 1.00 (20.00)

ATLÉTIKA
Csontos Piroska (T20), távolugrás, döntő 15.38 (10.38)

ASZTALITENISZ
Csonka András-Zborai Gyula (TM6-8), páros, elődöntő 19.00 (14.00)

  szeptember 16., péntek:
———————–
KEREKESSZÉKES VÍVÁS
Tőr csapat női (Krajnyák, Dani, Veres), első kör 13.30 (8.30),
második kör 15.00 (10.00), harmadik kör 16.30 (11.30), az 5-6. helyért 19.00 (14.00), bronzmérkőzés 22.25 (17.25), döntő 0.15 (19.15)

ÚSZÁS
Tóth Tamás (S9) 100 m hát, időelőfutam    14.44 (9.44)
Konkoly Zsófia (S9) 100 m hát, időelőfutam 14.52(9.52)
Vereczkei Zsolt (S5) 50 m hát, időelőfutam 16.07 (11.07)
Tóth Tamás (S9) 100 m hát, döntő 22.43 (17.43)
Konkoly Zsófia (S9) 100 m hát, döntő 22.50 (17.50)
Vereczkei Zsolt(S5) 50 m hát, döntő 1.00 (20.00)

ATLÉTIKA
Biacsi Ilona    (T20) 1500 m, döntő 16.09 (11.09)
Biacsi Bernadett    (T20) 1500 m, döntő 16.09 (11.09)

ASZTALITENISZ
Csonka András-Zborai Gyula (TM6-8), páros, döntő 17.00 (12.00)

KEREKESSZÉKES TENISZ
Németh Roland, egyéni, bronzmérkőzés, döntő 17.00 (12.00)

szeptember 17., szombat:
—————————
ÚSZÁS
Illés Fanni    (S6)    100 m gyors, időelőfutam 14.37 (9.37)
Kézdi Réka    (S5)    100 m gyors, időelőfutam 15.57 (10.57)
Illés Fanni    (S6)    100 m gyors, döntő 22.36 (17.36)
Kézdi Réka (S5)    100 m gyors, döntő 0.36 (19.36)

ATLÉTIKA
Kálmán Krisztina (F32) súlylökés, döntő 22.30 (17.30)

szeptember 18., vasárnap:
————————-
záróünnepség hétfő 1.00 (20.00)

Rio de Janeiro, 2016. szeptember 2. Tom, a 2016-os Rio de Janeiró-i paralimpiai játékok hivatalos kabalafigurája a paralimpia szobrának leleplezésén 2016. szeptember 2-án.  (MTI/EPA/Antonio Lacerda)

Rio de Janeiro, 2016. szeptember 2.
Tom, a 2016-os Rio de Janeiró-i paralimpiai játékok hivatalos kabalafigurája a paralimpia szobrának leleplezésén 2016. szeptember 2-án. (MTI/EPA/Antonio Lacerda)