London 2012 – Atlétika: dobogósok és a magyarok helyezései – férfiak

image Az atlétika dobogósai és a magyarok helyezései a londoni olimpián:

    Férfiak:
    ——–
    100 m:
1. Usain Bolt (Jamaica)
2. Yohan Blake (Jamaica)
3. Justin Gatlin (Egyesült Államok)
    200 m:
1. Usain Bolt (Jamaica)
2. Yohan Blake (Jamaica)
3. Warren Weir (Jamaica)
    400 m:
1. Kirani James (Grenada)
2. Luguelin Santos (Dominikai Köztársaság)
3. Lalonde Gordon (Trinidad és Tobago)
…32. DEÁK NAGY MARCELL
    4×100 m:
1. Jamaica (Nesta Carter, Michael Frater, Yohan Blake, Usain Bolt)
2. Egyesült Államok (Trell Kimmons, Justin Gatlin, Tyson Gay, Ryan Bailey)
3. Trinidad és Tobago (Keston Bledman, Marc Burns, Emmanuel Callender, Richard Thompson)
    4×400 m:
1. Bahama (Chris Brown, Demetrius Pinder, Michael Mathieu, Ramon Miller)
2. Egyesült Államok (Bryshon Nellum, Joshua Mance, Tony McQuay, Angelo Taylor)
3. Trinidad és Tobago (Lalonde Gordon, Jarrin Solomon, Ade Alleyne-Forte, Deon Lendore)
    800 m:
1. David Rudisha (Kenya)
2. Nijel Amos (Botswana)
3. Timothy Kitum (Kenya)
…24. KAZI TAMÁS
    1500 m:
1. Taufik Mahlufi (Algéria)
2. Leonel Manzano (Egyesült Államok)
3. Abdalaati Iguider (Marokkó)
    5000 m:
1. Mohamed Farah (Nagy-Britannia)
2. Dejen Gebremeskel (Etiópia)
3. Thomas Pkemei Longosiwa (Kenya)
    10 000 m:
1. Mohamed Farah (Nagy-Britannia)
2. Galen Rupp (Egyesült Államok)
3. Tariku Bekele (Etiópia)
    maraton:
1. Stephen Kiprotich (Uganda)
2. Abel Kirui (Kenya)
3. Wilson Kipsang Kiprotich (Kenya)
…72. KOVÁCS TAMÁS
    20 km gyaloglás:
1. Csen Ting (Chen Ding, Kína)
2. Erick Barrondo (Guatemala)
3. Vang Csen (Wang Zhen, Kína)
…32. HELEBRANDT MÁTÉ
    50 km gyaloglás:
1. Szergej Kirgyapkin (Oroszország)
2. Jared Tallent (Ausztrália)
3. Sze Tien-feng (Kína)
    3000 m akadály:
1. Ezekiel Kemboi (Kenya)
2. Mahiedine Mekhissi-Benabbad (Franciaország)
3. Abel Mutai (Kenya)
…31. MINCZÉR ALBERT
    110 m gát:
1. Aries Merritt (Egyesült Államok)
2. Jason Richardson (Egyesült Államok)
3. Hansle Parchment (Jamaica)
…25. KISS DÁNIEL
…35. BAJI BALÁZS
    400 m gát:
1. Felix Sanchez (Dominikai Köztársaság)
2. Michael Tinsley (Egyesült Államok)
3. Javier Culson (Puerto Rico)
    magasugrás:
1. Ivan Uhov (Oroszország)
2. Erik Kynard (Egyesült Államok)
3. Mutaz Essa Barshim (Katar), Derek Drouin (Kanada) és Robbie Grabarz (Nagy-Britannia)
    távolugrás:
1. Greg Rutherford (Nagy-Britannia)
2. Mitchell Watt (Ausztrália)
3. Will Claye (Egyesült Államok)
    hármasugrás:
1. Christian Taylor (Egyesült Államok)
2. Will Claye (Egyesült Államok)
3. Fabrizio Donato (Olaszország)
    rúdugrás:
1. Renaud Lavillenie (Franciaország)
2. Björn Otto (Németország)
3. Raphael Holzdeppe (Németország)
    súlylökés:
1. Tomasz Majewski (Lengyelország)
2. David Storl (Németország)
3. Reese Hoffa (Egyesült Államok)
…21. KÜRTHY LAJOS
    diszkoszvetés:
1. Robert Harting (Németország)
2. Ehsan Hadadi (Irán)
3. Gerd Kanter (Észtország)
    gerelyhajítás:
1. Keshorn Walcott (Trinidad és Tobago)
2. Olekszandr Pjatnyizja (Ukrajna)
3. Antti Ruuskanen (Finnország)
    kalapácsvetés:
1. PARS KRISZTIÁN
2. Primoz Kozmus (Szlovénia)
3. Murofusi Kodzsi (Japán)
    tízpróba:
1. Ashton Eaton (Egyesült Államok)
2. Tray Hardee (Egyesült Államok)
3. Leonel Suarez (Kuba)
…24. SZABÓ ATTILA

Forrás: – www.XLsport.hu

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>